Radiokauko-ohjaimet

MC-3-5

MC-3-5 digitaalisen ja analoogisen radiokauko-ohjaimen ergonomisen muotoilun ansiosta yksikköä voidaan käyttää kädessä pidettävänä järjestelmänä tai mukavasti vyöhön kiinnitettynä.

Kaikki työvaiheet, yksinkertaisista ohjaustoimenpiteistä täydelliseen prosessivalvontaan, ovat tällä ohjaimella mahdollisia. Cavotecin tehokkaiden tuotantomenetelmien ansiosta MC-3-5 voidaan toimittaa erittäin kilpailukykyiseen hintaan.

Valinnat
• Pitkälle kehittyneet koordinaatiomahdollisuudet
• Sisäänrakennettu radiotaajuuden valitsin
• Vastanottimen ja PLC:n välinen suora sarjakommunikaatio
• Start/stop pehmeinä analoogisina toimintoina
• Kaapeliyhteys

Sisäänrakennettu PLC
Vastaanottimessa on sisäänrakennettu PLC-toiminto, jonka avulla työvaiheet, kuten keskinäinen lukitus, sekvenssit ja ajastustoiminnot, voidaan esiohjelmoida suoraan ilman ulkoista PLC:tä tai relekytkentää. MC-3-5’n vastaanotin voidaan myös varustaa digitaalisilla tuloilla ja analoogisilla lähdöillä.

Valikkojärjestelmä
Integroitu 2 x 16 kirjaimen tekstinäytöllä varustettu valikkojärjestelmä tekee tämän yksikön käytön miellyttäväksi. Valikkoa voidaan käyttää katsomaan kaikkia konfiguraatioparametrejä ja lokitiedostoa. Valtuutettu henkilökunta voi myös muuttaa käyttöparametrit valikkojärjestelmän avulla.

 

Our Systems